We are a leading Wholesale Trader of n35 magnet supplier in india, neodymium magnets and neodymium iron boron magnets from New Delhi, India.
₹ 10 / Piece Get Latest Price
| Thickness | 1 mm |
| Shape | Round |
| Material | Ndfeb |
| Usage/Application | Box Magnet |
| Brand | Ivaana Magnets |
| Magnet Grade | N35 |
₹ 0.90 / Piece Get Latest Price
| Dimensions | 5 mm dia |
| Material | Neodymium |
| Magnet Grade | N35 |
| Dimensional Tolerance | +-0.1 mm |
| Plating / Coating | Ni-Cu-Ni |
| Colour | Silver |
Mr. Gupta (CEO)
K.P.Overseas
1st Floor, 2447, Naiwara, Chawri Bazar
New Delhi - 110006, Delhi, India