Wholesale Trader of a wide range of products which include magnet for boxes, hidden magnet for boxes, neodymium block magnets, round magnets top supplier, round magnet traders and block magnets for flap boxes.
₹ 2.50 / Piece Get Latest Price
| Material | Neodymium |
| Dimensions | 10 mm dia |
| Magnet Grade | N35 |
| Applications | Toys / Magnetic Tools / Gifts & Packaging |
| Plating / Coating | Ni-Cu-Ni |
| Colour | Silver |
₹ 2.50 / Piece Get Latest Price
| Material | Neodymium |
| Shape | Disc |
| Magnet Grade | N35 |
| Applications | Toys / Magnetic Tools / Gifts & Packaging |
| Plating / Coating | Ni-Cu-Ni |
| Colour | Silver |
₹ 5 / Piece Get Latest Price
| Usage/Application | Industrial Purpose |
| Material | Ndfeb |
| Shape | Rectangular |
| Magnet Grade | N35 |
| Size | 20 x 10 x 2 mm |
| Pattern | Plain |
| Country of Origin | Made in India |
| Packaging Type | Box |
| 10x10x2 mm |
| 10x5x1.5 mm |
| 10x5x2 mm |
| 10x4x1.5 mm |
| 25x10x2 mm |
| 50x50x12.5 mm |
₹ 2.50 / Piece Get Latest Price
| Material | Neodymium |
| Magnet Grade | N35 |
| Dimensional Tolerance | +-0.1 mm |
| Plating / Coating | Ni-Cu-Ni |
| Colour | Silver |
₹ 1 / Piece Get Latest Price
| Material | Neodymium |
| Thickness | 1.5 mm |
| Magnet Grade | N35 |
| Dimensional Tolerance | +-0.1 mm |
| Plating / Coating | Ni-Cu-Ni |
| Colour | Silver |
₹ 2.50 / Piece Get Latest Price
| Shape | Bar (Block) |
| Material | Neodymium |
| Magnet Grade | N35 |
| Plating / Coating | Ni-Cu-Ni |
| Colour | Silver |
| Brand | ivaana magnets |
₹ 50 / Piece Get Latest Price
| Magnet Grade | N35 |
| Applications | Toys / Magnetic Tools / Gifts & Packaging |
| Shape | Rectangular |
| Material | Stainless Steel |
| Usage/Application | Box Magnet |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 0.90 / Piece Get Latest Price
| Material | Neodymium |
| Applications | Toys / Magnetic Tools / Gifts & Packaging |
| Shape | Disc |
| Magnet Grade | N35 |
| Plating / Coating | Ni-Cu-Ni |
| Colour | Silver |
Mr. Gupta (CEO)
K.P.Overseas
1st Floor, 2447, Naiwara, Chawri Bazar
New Delhi - 110006, Delhi, India